T4-1000-05B-05B-YIIIP, T4-YIIIP-1000-05B-05B, T4100005B05BYIIIP, T4YIIIP100005B05B
Feature:
Specification:
Model: T4-YⅢP*1000mm*4.05.05B*4.05.05B
Part Type: PTO Drive Shaft
Series: 4
Certificate: CE Certification
Material: 20CrMnTi Carburized Steel + Q345 Steel + Plastic
Tractor End: 1-3/8" x 6 Spline
Implement End: 1-3/8" x 6 Spline
Compressed Length: 39" / 1000 mm
Extended Overall Length: 55" / 1400 mm
At 540RPM: 35hp, 26Kw, 460Nm