Aftermarket Orion OA172SAP-11-1TB Axial Cooling Fan
Axial Cooling Fan for Others
Others Axial Cooling Fan
Axial Cooling Fan compatible with Others
 Axial Cooling Fan For OTHER BRAND
Add Your Review
Get at least 2% points for cashback & save up to 10%! View Details
Choose options for shipping rates.
Shipping to
SKU#: FPZY2409057
In Stock
Add to Wish List
100k+ Customers' Top Choice
Chosen by over 100,000 customers for trusted quality and exceptional service.
1 Year Warranty
Enjoy a full year of warranty, ensuring long-lasting reliability and peace of mind.
90-Day Return
Hassle-free 90-day return policy for a risk-free shopping experience.
24/7 Service
Round-the-clock support to assist you whenever you need it.
Product Details
Replacement Part Number: OA172SAP-11-1 TB, OA172SAP111TB, OA172SAP-11-1TB
Specification:
Voltage Rating: 110/115V
Current Type: AC
Airflow: 235CFM(6.7 m3/min)
Bearing Type: Ball
Noise: 52DBA
Speed: 3200RPM
Power Rating: 35W
Housing Material: Aluminum
Termination Style: Quick Connect Terminal
Height: 150mm
Depth: 51mm
Width: 172mm
Product Highlights
Brand: FridayParts
Compatible Model Brand: For OTHER BRAND
Shipping
Ships to:
Delivery:
Customer Reviews
0 0 out of 5
5 stars
0%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 star
0%