Add Your Review
Get at least 2% points for cashback & save up to 10%! View Details
Choose options for shipping rates.
Shipping to
SKU#: FPXQGD24000324-1
In Stock
Add to Wish List
100k+ Customers' Top Choice
Chosen by over 100,000 customers for trusted quality and exceptional service.
1 Year Warranty
Enjoy a full year of warranty, ensuring long-lasting reliability and peace of mind.
90-Day Return
Hassle-free 90-day return policy for a risk-free shopping experience.
24/7 Service
Round-the-clock support to assist you whenever you need it.
Product Details
Replace Part Number:
K395090, 9968047, 28042230
Applications:
Fit for Case IH Backhoe Loader:
590, 480E, 480E LL, 480F, 480F LL, 570ST, 570T, 580E, 580G, 580K, 580L, 580LE, 580LPS, 580LSP, 580LXT, 580M, 580MXT, 580N, 580SE, 580SK, 580SL, 580SLE, 580SM, 580SN, 580ST, 580T, 590L, 590LSP, 590SLE, 590SM, 580SR, 580SR PLUS, 590SR, 695SM, 695SR, 695ST
Fit for Case IH Tractor:
1394, 1494, 1594, 5120, 5130, 5140, 5150, 5220, 5230, 5240, 5250, FARMALL 110A, FARMALL 120A, FARMALL 60, FARMALL 70, JX55, JX60, JX65, JX70, JX80, JX90, JX95, MX100, MX100C, MX110, MX120, MX135, MX150, MX170, MX80C, MX90C
Fit for Case IH Forklift:
460, 584E, 585E, 585G, 586E, 586G, 586H, 588G, 588H
Fit for Case IH Wheel Loader:
121E SERIES 3, 221E SERIES 3, 321E SERIES 3
Fit for Case IH Telehandle:
FARMLIFT 632, FARMLIFT 635, FARMLIFT 735, FARMLIFT 742, FARMLIFT 935
Fit for Case IH Module Express: 620, 625, 635
Fit for Case IH Compaction: 1107DX, 1107EX
Product Highlights
Brand: FridayParts
Compatible Model Brand: For CASE
Model Number: 480E, 480E LL, 480F, 480F LL, 580E, 580K, 580L, 580SE, 580SL, 590, 590L, 580N, 580SN, 580SK, 580M, 580SM, 590SM, 580SR, 580ST, 580T, 695SR, 695ST, 580LPS, 580LSP, 580LXT, 580MXT, 580SLE, 580G, 580LE, 590LSP, 580SR PLUS, 590SR, 695SM, 570ST, 570T, 590SLE
Replacement Part Number: K395090, 9968047, 28042230
Shipping
Ships to:
Delivery:
Customer Reviews
0 0 out of 5
5 stars
0%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 star
0%