Boom Cylinder Seal Kit E5130240 for Yanmar B55W-1 Daewoo Doosan Solar130-2 Solar130-III Solar130LC-V Solar130W-III Solar140LC-V Solar140W-V Excavator
Add Your Review
Get at least 2% points for cashback & save up to 10%! View Details
Choose options for shipping rates.
Shipping to
SKU#: FPPK2602155
In Stock
Add to Wish List
100k+ Customers' Top Choice
Chosen by over 100,000 customers for trusted quality and exceptional service.
1 Year Warranty
Enjoy a full year of warranty, ensuring long-lasting reliability and peace of mind.
90-Day Return
Hassle-free 90-day return policy for a risk-free shopping experience.
24/7 Service
Round-the-clock support to assist you whenever you need it.
Product Details
Replacement Part Number: E5130240
Applications:
Fit For Yanmar Excavator: B55W-1
Fit For Daewoo Doosan Excavator:
Product Highlights
Compatible Model Brand
Model Number
Replacement Part Number
For YANMAR
B55W-1
For DOOSAN
E5130240
Shipping
Ships to:
Delivery:
Customer Reviews
0 0 out of 5
5 stars
0%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 star
0%