Add Your Review
Get at least 2% points for cashback & save up to 10%! View Details
Choose options for shipping rates.
Shipping to
SKU#: FPPX2512354
In Stock
Add to Wish List
100k+ Customers' Top Choice
Chosen by over 100,000 customers for trusted quality and exceptional service.
1 Year Warranty
Enjoy a full year of warranty, ensuring long-lasting reliability and peace of mind.
90-Day Return
Hassle-free 90-day return policy for a risk-free shopping experience.
24/7 Service
Round-the-clock support to assist you whenever you need it.
Product Details
Replacement Part Number: AZ47612, GE40ES-2RS, GE40ES2RS
Dimension:
Bore Diameter (d): 40mm
Outer Diameter (D): 62mm
Width (B): 28mm
Fit For John Deere Engine:
Fit For Cummins Engine: QSK19, QSX15
Application:
Fit For John Deere Harvester:
Product Highlights
Compatible Model Brand
Model Number
Replacement Part Number
For JOHN DEERE
AZ47612
Compatible Engine Brand
Engine Number
Replacement Part Number
For JOHN DEERE
AZ47612
For CUMMINS
QSK19, QSX15
Shipping
Ships to:
Delivery:
Customer Reviews
0 0 out of 5
5 stars
0%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 star
0%