SD7H15 A/C Compressor 3550921M91 for Massey Ferguson Tractor 373 374 383 384 393 394
A/C Compressor  for Tractor
Tractor A/C Compressor
A/C Compressor  compatible with Tractor
 A/C Compressor  For Massey Ferguson,For OTHER BRAND
FridayParts A/C Compressor
Add Your Review
Get at least 2% points for cashback & save up to 10%! View Details
Choose options for shipping rates.
Shipping to
SKU#: ZPFP4819
In Stock
Add to Wish List
100k+ Customers' Top Choice
Chosen by over 100,000 customers for trusted quality and exceptional service.
1 Year Warranty
Enjoy a full year of warranty, ensuring long-lasting reliability and peace of mind.
90-Day Return
Hassle-free 90-day return policy for a risk-free shopping experience.
24/7 Service
Round-the-clock support to assist you whenever you need it.
Product Details
Type:A/C Compressor, Air Conditioner Compressor, Air Conditioning Compressor
Replace Part Number: 3538725M91, 3550921M91
Specification:
Compressor Family: SD7H15
Number of Grooves: 2
Voltage: 12
Cylinder Head: MB
Clutch Diameter: 132 mm ~ 5 and 3/16 inches
Refrigerant: R134a
Application:
Fit for following models:
Massey Ferguson Tractor:373,374,383,384,393,394
Landini Tractor:
6560,6880,7560,7880,8560,8880,9080,9880,6560F,6560L,6560V,7560F,7560L,7560V,8560F,8560L,Blizzard 50,
Rex 60,Rex 60,Rex 65,Rex 65,Rex 75,Rex 75,Rex 85,Rex 85,Rex 95,Advantage 55F,Advantage 55FP,Advantage 55GE,
Advantage 55GT,Advantage 55GTP,Advantage 55L,Advantage 55LP,Advantage 55V,Advantage 60F,Advantage 60GT,
Advantage 60L,Advantage 65F,Advantage 65FP,Advantage 65GE,Advantage 65GT,Advantage 65GTP,Advantage 65L,
Advantage 65LP,Advantage 65V,Advantage 75F,Advantage 75FP,Advantage 75GE,Advantage 75GT,Advantage 75GTP,
Advantage 75L,Advantage 75LP,Advantage 75V,Advantage 85F,Advantage 85FP,Advantage 85GE85GT,Advantage 85GTP,
Advantage 85L,Advantage 85LP,Advantage 85V,Advantage 95GT
Product Highlights
Compatible Model Brand
Model Number
Replacement Part Number
For Massey Ferguson
For OTHER BRAND
8560, Blizzard 50, Blizzard 60, Blizzard 65, Blizzard 75, Blizzard 85, 9880, 6560, 6560F, 6880, 7560, 7560F, 7880, 8560F, 8880, 9080, Blizzard 95, Rex 60, Rex 65, Rex 75, Rex 85, Rex 95, 6560L, 6560V, 7560L, 7560V, 8560L, Advantage 55F, Advantage 55FP, Advantage 55GE, Advantage 55GT, Advantage 55GTP, Advantage 55L, Advantage 55LP, Advantage 55V, Advantage 60F, Advantage 60GT, Advantage 60L, Advantage 65F, Advantage 65FP, Advantage 65GE, Advantage 65GT, Advantage 65GTP, Advantage 65L, Advantage 65LP, Advantage 65V, Advantage 75F, Advantage 75FP, Advantage 75GE, Advantage 75GT, Advantage 75GTP, Advantage 75L, Advantage 75LP, Advantage 75V, Advantage 85F, Advantage 85FP, Advantage 85GE85GT, Advantage 85GTP, Advantage 85L, Advantage 85LP, Advantage 85V, Advantage 95GT, Powermondial 100, Powermondial 110, Powermondial 115
Shipping
Ships to:
Delivery:
Customer Reviews
0 0 out of 5
5 stars
0%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 star
0%